528

Snapdragon 810

Android işletim sistemli akıllı telefonların hepsinde neredeyse Snapdragon işlemci kullanılır. Gayet kullanışlı ve hızlı olan bu serinin en beğenilen işlemcisi de Snapdragon 810’dur. En son LG G Flex 2’de kullanılan bu işlemcinin son zamanlarda çok fazla gereksiz ve aşırı ısınmaya maruz bıraktığı şikayeti geliyorlardı telefonları. Bu sabah saatlerinde Çinli geliştiricilerden ısınma sorunun ortadan kaldırıldığına dair bir açıklama geldi. Snapdragon 810’un yeni çıkacak olan Galaxy S6’da da kullanılma ihtimali bulunuyor; eğer ısınma sorunu devam ederse Samsung büyük zarar edebilir.

LG’nin Snapdragon 810’lu akıllı telefonu G Flex 2’nin ısındığına yönelik iddialara karşı yaptığı açıklama ile, Snapdragon 810’un önemli derecede ısınmadığı söylendi. Son olarak ise Qualcomm’un Samsung giibi büyük bir müşterisini kaybetme riskine girmeyeceği ve Snapdragon 810’da yeniliğe giderek, ısınma sorununu gidereceğine yönelik iddialar ortaya çıkmıştı. Bugün ise Çinli analistlerin yaptıkları açıklamalara göre Qualcomm, Sanapdragon 810’u yeniledi ve ısınma sorununu giderdi.

Özellikle Samsung’un Snapdragon 810’u daha az kullanacağı dedikodusu sonrası yapılan yenilik, diğer akıllı telefon üreticilerini kızdırabilir. Zira Qualcomm’un en güçlü işlemcisi Snapdragon 810’u, sadece Samsung değil, LG, Sony, Microsoft ve HTC gibi markalarda kullanacak. Ancak işlemcinin yenilenmesi, sadece bir iddia üzerinden konuşulmaya başlandı. Bakalım Qualcomm, işlemcisinin ısınma sorunu hakkında, uzun süredir beklenen açıklamayı yapma gereği duyacak mı?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

528
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir