527

exynos_processor

Yıllardır ürettiği akıllı telefonlarında Exynos işlemciler kullanan Samsung, bu kararından Galaxy S5 ile vazgeçmişti. Herkes artık Exynos işlemcilerin Samsung tarafından kullanılmayacağını düşünürken yanlış çıktık gibi gözüküyor. Sammobile tarafından ortaya atılan iddialara göre Exynos işlemciler yeni nesil phablet Galaxy Note 4 ile birlikte tekrar kullanıcılara sunulacak. Quallcom’un sahip olduğu 4G LTE patenti, Samsung’un 4G destekleyen ülkelerde Snapdragon işlemci kullanmasına, Türkiye gibi 4G teknolojisi bulunmayan ülkelerde ise Exynos kullanmasına neden oluyordu.

Exynos 5433
Daha önce tanıştığımız Exynos 5430 işlemciler yaşanan gecikmelerden dolayı hak ettiği önemi kazanamamıştı. Bu sebepten dolayı yonga setini güncelleyen Samsung, Galaxy Note 4’te kullanacağı söylenen işlemcisine Exynos 5433 adını ve Helsinki Pro kod adını verecek.

Sam Mobile’a göre ilk olarak Güney Kore, ABD, Japonya ve Çin pazarları için Snapdragon 805 işlemcili modeller, daha sonrasında ise uluslararası pazarlar için Exynos 5433 işlemcili modeller tanıtılacak. Akıllı telefonun LG G3’te olduğu gibi Quad HD çözünürlüğe sahip ekran ile gelmesi bekleniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

527
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir