525

Sony Xperia Z4

Bundan birkaç gün önce Sony’nin önümüzdeki dönem çıkacak olan yeni telefonu Xperia Z4 için ortaya iddialar atılmış, özelliklerinin internete sızdırıldığı belirtilmişti. Bizim de sizlere aktarmış olduğumuz bu özelliklerin gerçekten biraz daha uzak olduğunu zaten belirtmiştik. Şimdi ise başka bir kaynaktan, daha gerçekçi iddialarla karşı karşıyayız. Ocak’ın ilk günlerinde tanıtılmasına kesin gözle bakılan Sony Xperia Z4 fiyatı halen belli olmasa bile özellikleri hakkında yorumlar yapabiliriz.

Daha önce gelen ekran ve işlemci bilgileri ile çelişen yeni sızıntının daha gerçekçi olduğunu söylemek mümkün. Z4’ün bundan yaklaşık bir hafta önce sızdırılan basın görselinde, 5.4 inc büyüklüğünde ekran, 2560×1440 piksel ekran çözünürlüğü ve Snapdragon 810 işlemcisi ile geleceği iddia edilmişti. Fakat şimdiki bilgilere göre işler biraz daha değişik.

Xperia Z3 ile aynı boyutta

Yeni gelen sızıntıda gelen bilgiler ise çok farklı. 1080 piksel yani Full HD çözünürlükte ve 5.2 inc büyüklüğünde ekran ile gelecek olan cihazda 3 GB RAM ve Snapdragon 805 işlemci olacak.

Bunların yanı sıra 21 Megapiksel çözünürlükte IMX230 sensörü ile kamera konusunda kendini geliştiren Sony’nin, Xperia Z4 modeli ile QHD trendine katılmayacağı iddia edilmiş oldu. Zaten Qualcomm’un Snapdragon 810’u, firmanın yaptığı açıklamaya göre 2015’in ikinci çeyreği gibi piyasaya sürülebilir durumda olduğu anlaşılmıştı. Bu durumda Sony ya Snapdragon 805 işlemcili bir cihaz sürecek ya da Snapdragon 810’lu cihaz tanıtıp, 2 – 3 aylık bir bekleme süresinden sonra piyasaya sürecek.

Şimdilik ibre Snapdragon 805’e dönmüş durumda.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

525
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir