524

samsung_windows_phone

Yıllardır Android sektörünün lideri olmayı başaran Samsung, yavaş yavaş bu alışkanlığından vazgeçmeye çalışıyor. Tizen işletim sistemini sürekli geliştiren ve ilk defa geçtiğimiz dönemde hem bir akıllı televizyonunda hem de akıllı saatinde bu işletim sistemine yer veren Samsung, gelen bilgilere göre Windows Phone işletim sistem tabanlı telefonlarının da model sayısını artıracak. Samsung’un WP’li telefonları halen ülkemizde neden satışa sunmadığı ise merak konusu.

Windows modelleri artacak
CES 2015 etkinliğinde duyurduğu yeni akıllı televizyon serisinde Tizen işletim sistemine yer veren Güney Koreli şirket, daha önce de Tizen tabanlı akıllı saati Galaxy Gear S’i tanıtmıştı. Tabii ki Samsung’un tek alternatifi Tizen değil. Hali hazırda Ativ S ve Ativ SE modelleri ile Windows Phone pazarına ürün veren şirketin, yeni modeller ile Windows Phone’lu cihaz sayısını artıracağı belirtiliyor.

Pilot program başladı

The Korea Times gazetesinin verdiği bilgilere göre, bir Samsung sözcüsü Windows 8.1 işletim sistemli cihazların stabilitesi üzerine bir pilot program yürüttüklerini belirtti. Kaynakların verdiği bilgiler, Samsung’un yeni yıl içerisinde daha fazla Windows Phone’lu cihaz tanıtacağı yönünde. Bakalım Samsung’un Windows’lu yeni modelleri neler olacak?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir