508

X-Runner

imdb-logo

Son günlerin en popüler oyun türlerinden birisi de şüphesiz ki sonsuz koşu oyunları. Temple Run ve Subway Surfers gibi oyunlarla tavan yapan bu tür, siz okuyucularımız pek beğenmese de benim şahsen çok beğendiğim Aby Escape gibi bir çok oyun ile desteklenmişti.

Bu furyaya eklenen son oyunlardan birisi de Sonic Dash oldu. Şimdilik sadece iOS’da bulunan bu oyun bence Android’e kesinlikle gelmeli. Neyse lafı fazla uzatmadan X-Runner’a gelelim. Droidhen’in geliştiridiği bu yapım Android’de yer alan bir başka sonsuz koşu oyunu.

Arcade & Aksiyon kategorisindeki X-Runner, 14 Megabyte boyutunda. Google Play Store ortalaması 4.4 olan oyun, Android 2.0.1 ve üstü sistemlerde çalışıyor.

X-Runner, bilim kurgu temalı bir sonsuz koşu oyunu. Zırh giymiş bir kadını yönettiğimiz X-Runner, diğer koşu oyunu temelli yapımlardan hiç bir fark sunmuyor. Kısa bir öğrenme sürecinin ardından oyuna başlıyoruz. Telefonu sağa ve sola eğerek kontrol ettiğimiz karakterimiz ile oyun paraları toplamayı da ihmal etmiyoruz.

Oynanış hızı olarak orta seviye olan bu oyun, kolaylıkla oynanabiliyor, herhangi bir kontrol problemi çıkartmıyor. Yolumuzun üzerinde bazı güçlendirmeler oluyor. Saydamlık, Mıknatıs ve Hız güçlendirmeleri ile oyunda avantaj sağlıyor ve daha çok puan yapabiliyoruz. Ana menüde oyunda topladığımız paralar ile bu güçlendirmeleri yükseltebiliyoruz.
Ayrıca kullanabileceğimiz bir kaç tek kullanımlık güç var. Ancak tek kullanımlık güçlerin ve güçlendirmelerin, türün diğer oyunlarına nazaran çok kısıtlı olduğunu belirtelim.
3D grafiklere sahip olan bu oyun, bilim kurgu teması içerdiği için siyah bir fon basit kaplamalar içeriyor. O yüzden çok başarılı grafikleri olduğunu söyleyemeyeceğim. Grafiklerden bahsetmişken karakterimizin bir engele çarpıp düşme animasyonları çok başarısız. Üstünde hiç durulmamış

Ancak X-Runner, grafiklerdeki bu eksikliğini ses efektleri ve hareketli müzikleri ile bir nebze olsun kapatıyor. Google Play Store’un en iyi geliştirici ünvanına sahip Droidhen, bu oyunun üzerine biraz düşer ve eksiklikleri giderirse X-Runner çok daha başarılı bir oyun olabilir.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

508
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir