510

Alkolmetre

imdb-logo

Google Play Store’daki farklı uygulamalardan birisi de Alkolmetre. Bu uygulamada bir profil oluştrarak (profil oluşturulmadan da bakılabiliyor) vücudunuzdaki promil miktarını görebilir ve buna göre önleminizi alabilirsiniz. Alkolmetre uygulaması, 3.7 Megabyte boyutundaki. Google Play Store ortalaması 11 oylama ile 5.0 olan Alkolmetre, Android 2.2 ve üstünde çalışıyor.

Aslında oldukça basit bir kullanımı olan uygulama basit bir amaca hizmet ediyor. Tanıtılacak pek fazla bir detayı da yok aslında. Uygulamanın ana ekranındaki alkollü içkilerden ne içtiğiniz miktarı ve kaç saattir içtiğinizi belirledikten sonra onay tuşuna basmanız yeterli.

Bu bilgileri girdikten sonra uygulama size tepkiler veriyor. Promil değerinizin normalin altında olması, çok üstünde olması gibi durumlarda durumun ciddiyetine göre sonuçlar veriyor.

Uygulamanın hesabım bölümünde ise kendi kişisel bilgilerinizi giriyorsunuz. Bu bilgiler cinsiyeniz, isminiz, kilonuz ve boyunuzdan oluşuyor.
Alkolmetre’nin arayüzü de oldukça sade. Tasarımını da oldukça başarılı bulduğumuz uygulamada seçenek barları bile bira deseni ile hazırlanmış. Böyle küçük detaylar mükemmeliyeti oluşturur. Böyle bir detayı kullanması çok güzel.

Küçük boyutu, kolay kullanımı, şık arayüzü, vücudunuzdaki alkol miktarını hesaplaması ve farklı bir uygulama olması sebebiyle Alkolmetre’yi deneyebilirsiniz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

510
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir