533

ios_android_smart_clock

Son aylarda satışa sunulmuş olan birçok büyük akıllı saat sadece Android işletim sistemi ile uyumlu. Gelen bilgilere göre Google, Android Wear’ı iOS’la da uyumlu hale getirmek için çalışmalara başlamış. Düne kadar bu bilgi sadece bir iddia seviyesinde iken Google’dan gelen resmi açıklama da iddiayı doğruladı. Apple ile Microsoft arasında olan rekabetten Google’ın yararlanmak istediği görüşünü bu hamleden çıkarabiliriz; tabi başka fikirler de olabilir ve bunu cihazlar iOS ile uyumlu hale geldiğinde daha net anlayacağız.

Geçtiğimiz hafta Huffington Post’a konuşan Jeff Chang, Google’ın Android Wear’i sadece Android uyumlu olarak sunmayı sürdürmeyi planlamadığının sinyallerini verdi.

Yaptığı açıklamada, her zaman mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Chang, bu yüzden de Android Wear’in iOS uyumlu hale gelmesinin önünün tamamen kapalı olmadığını dile getirdi.

Android Wear ürün müdürü Chang ayrıca bu konunun önünde teknik sınırlamalar ve API sınırlamaları gibi engellerin olduğunu ve bunların tamamen kendilerine bağlı olmadığını da belirtti. Jeff Chang’in yaptığı açıklamalara bakacak olursak Google, iOS platformu için de Windows Phone platformu için de bu duruma sıcak bakıyor ancak Apple ve Microsoft’un nasıl bir tepki vereceği konusunda tahmin yürütmemiz kolay değil.

Sizlerin de bildiği gibi Microsoft şu sıralar Windows Phone, iOS ve Android platformlarına uyumlu olması beklenilen kendi akıllı saatini geliştirmekle meşgul ve Apple da Eylül ayında tanıttığı Apple Watch’ı önümüzdeki yıın ilk aylarında satışa sunmayı hedefliyor. Bakalım bu üç teknoloji devi saatler konusunda nasıl bir mücadeleye girecekler?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

533
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir