515

htc

Geride bıraktığımız hafta resmi olarak tanıtılan Google’ın yeni işletim sistemi Android 5.0 Lollipop için yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Tasarım bakımından aynı iOS gibi baştan aşağı yenilenecek olan Android fazlasıyla merak ediliyor. Gelen bilgilere göre Google, Materyal Tasarım adında bir yöntemi ilke edinecek ve tüm cihazları da baştan aşağı değiştirecek. Android’in en çok sevilen arayüzlerinden biri olan Sense’ten de yeni Android 5.0’la birlikte internete bir görüntü sızdırıldı.

90 gün içerisinde Android 5.0 Lollipop güncellemesini vereceğini açıklayan HTC, görünen o ki çalışmalara başlamış bile. Bugün ortaya çıkan ekran görüntülerinde HTC’nin amiral gemi modeli One M8 üzerinde çalışan Android 5.0 Lollipop ve Sense 7.0 kullanıcı arayüzünü görmekteyiz.

htc_sense_8

Materyal Tasarım İzleri

Android dünyasında en çok sevilen arayüzlerden olan HTC Sense’in 7. sürümü, ortaya çıkan ekran görüntülerine göre Android 5.0 Lollipop ile gelecek. Ekran görüntülerine baktığımızda ise HTC’nin yeni arayüzünde Google’ın yeni tasarım anlayış Materyal Tasarımdan ilham aldığını söyleyebiliriz.

Güncellemeyi alacak HTC modelleri

HTC’nin ilk aşamada güncellemeyi göndereceği cihazlar ise One M7, One M8, One Mini ve One Mini 2 olarak açıklandı. Bakalım güncelleme yeni arayüzle beraber mi gelecek, yeni arayüz bizlere neler sunacak bekleyip göreceğiz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

515
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir