517

vlc

Filmlerin, dizilerin ve her türlü videonun vazgeçilmez uygulaması olan VLC Media Player, uzunca bir süredir AppStore üzerinde yer almıyordu. Bir ara AppStore’a giren ancak Apple’la yaşanan sorunların ardından tekrar kaldırılan VLC, iOS 8’e göre uyarlanmış olan yeni arayüzüyle artık masaüstünde yakalamış olduğu başarıyı mobildede yakalamak istiyor. Neredeyse her türlü video uzantısını desteklemekte olan VLC’nin bu alanda tutunup tutunamayacağı beni fazlasıyla meraka düşürdü açıkçası.

Efsane dönüyor
Uzun bir süredir App Store’da göremediğimiz VLC Media Player’ın geri döneceği iddiaları Reddit kullanıcısı tarafından ortaya atıldı. Reddit’te yer alan bilgilere göre VLC Media Player, Yeni Zelanda App Store’daki yerini aldı. Yakın zamanda evrensel olarak yayımlanacağı tahmin edilen uygulama için iOS 8 ve iPhone 6/6 Plus ile uyumlu olduğunun haberi de verildi.

VLC Media Player’ın resmi sitesinde de İndir bölümünde App Store linkini de görmek mümkün. Uygulamanın iOS 6.1 ve üzerindeki iPhone, iPod ve iPad ile çalışacağı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Airplay özelliğini destekleyecek olan yeni sürümde ayrıca Dropbox ve Google Drive gibi bulut hizmetlerinde depolanan videoları oynatma gibi özellikler de olacak. MKV formatını destekleyen VLC Media Player’a video yüklemek çok kolay olacak. iTunes üzerinden uygulamanın içerisine direkt olarak dönüştürme yapmadan dilediğiniz videoyu yükleyebileceksiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

517
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir