520

mobile_browser

Mobil piyasa git gide büyüyor ve internette dolaşmamızı sağlayan tarayıcıların sayısı da artıyor. Şu anda en çok kullanılan mobil tarayıcı Opera iken arkasından Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi uygulamalar geliyor. Son zamanlarda geliştirilen ve bu popüler uygulamalardan daha güzel uygulamalar da olduğu kesin. Biz de bu yazımızda sizlere en iyi mobil tarayıcıları bir tabloda sunup hangilerinin hangi artıları olduğunu, hangi eksileri olduğunu gözler önüne serdik. En aşağıdaki tablodan bu listeye bakabilirsiniz.

Kendiniz için güvenebileceğiniz gibi UC Browser tarayıcısına güvenebilirsiniz. Piyasada zengin özellikli bir çözüm sunmaktadır. Kısa zaman içerisinde benzersiz özellikler ile kullanıcılarının beğenisini kazandı. Bu yüzden bu uygulamayı hiç hafife almayın.

Yine Dolphin özel modu ile kullanılabilir. Tam ekran modu ile deneyiminizi geliştirebilirsiniz. Yukarıdaki tablo bu değişiklikleri yansıtacak şekilde düzenlenmiştir.

Performans: Sayfa Yükleme Süreleri!

Bekleme sürelerinden yorulmadınız mı? Muhtelemen evet, çünkü yüklenme sorunları gerçek dünyada sayfaları işlemek için oldukça zorlanıyor. Durum böyle olunca önbellek ve tasfiye tarayıcı uygulaması tüm varlıkları ile kaydedilmiştir.

Bazı tarayıcılar üzerinde yükleme devam ederken ilerleme çubuğunu durdurarak ve tekrar başlatarak hızlandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Bellek Tüketimi!

Son testlerde ise bellek tüketimini gerçekleştirdik. Çoğumuz artık cihazlarda en az 1GB RAM yada 512 MB gibi bellekleri tercih ediyoruz. Ağır bir tarayıcının olmaması için sürekli olarak bellek tüketimine göz atmak gerekiyor. Cihazınız üzerinde yapacağınız iyileştirmeler performans sorununa iyi gelecektir.

mobile_browser


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

520
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir