532

iphone_6

Önümüzdeki ay tanıtılacak olan iPhone 6 için yeni iddialar internette yayılmaya devam ediyor. Telefon hakkındaki en büyük iddialardan bir tanesi de kablosuz bir sistemle şarj edilebilmesi. Bu sistem zaten geçtiğimiz sene iPhone 5S’e getirilmek için üzerinde özel firmalar tarafından uzun süreler boyunca çalışılan bir sistem ve Apple’ın bu özelliği bizlere sunacak olması fazlasıyla büyük bir ihtimal. Eğer iPhone 6 kablosuz şarj ile gelirse satışlarında en az yüzde 20’lik bir artış yaşayıp elektronik dünyasında bir devrimin altına izma atılacağı da kesin.

iPhone 6’nın çıkış tarihi büyük olasılıkla 9 Eylül fakat Apple hakkında olan söylentiler hala devam ediyor. Safir ekran dedikodularının yanısıra bu kez de kablosuz sarj olabilme özelliğini taşıyacak mı sorularını akıllara getirdiler.

Apple’ın son verilen patentin ise kablosuz olarak sarj olma özelliği yönünde. Dokunmatik ekranın belirli alanlarında olup olmayacağı hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Ancak patentini 2009 yılında aldığına dair bilgi yer alıyor. iPhone 6 ile gelmesi beklenen wireless sarj telefonunuzu mouse pad gibi bir yüzeyin üzerine koyarak otomatik olarak telefonunuzun sarj etmesini sağlayabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

532
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir