532

Gionee Elife S5.1

Uzun bir süredir dünyanın en ince akıllı telefonu olma unvanını elinde barındıran Gionee Elife S5.5’in ismi dama atıldı. Yine Gionee kendi rekorunu kırarak dünyanın en ince telefonunun kalınlığını daha da küçülterek 5.15 milimetreye kadar indirdi. Yeni Gionee Elife S5.1 için bu vakte kadar internette birçok iddia dönmekteydi, sonunda resmi bilgiler de şirketin internet sitesi üzerinde yerini aldı. Dünyanın yeni en ince akıllı telefonu orta segmentte yapılandırılmış.

Orta segmente konumlandırıldı

Akıllı telefon teknik özellikleri açısından orta segmente konumlandırılmış durumda. Gionee Elife S5.1, adı açıklanmayan 4 çekirdekli bir Qualcomm işlemciden ( yüksek ihtimalle Snapdragon 400) gücünü alıyor. 1 GB RAM’e ve 720 p çözünürlüğe sahip 4,8 inç ekrana sahip olan akıllı telefon, inceliğine rağmen 2100 mAh gücünde bir bataryayı da içerisinde barındırabiliyor.

Bu büyüklükte bir bataryanın ekran ve diğer donanımlar ile birlikte 5,1 mm inceliğindeki bir akıllı telefona koyulmuş olması gerçekten inanılmaz. Elife S5.1’in arkada 8 MP ve önde 5 MP olmak üzere iki adet kamerası da bulunuyor.

Önceki rekortmen nasıldı?

Bugüne kadar 5,5 mm inceliği ile dünya rekorunu elinde tutan Gionee Elife S5.5, rekoru yine Gionee’nin ürettiği Elife S5.1 modeline devretti ancak iki cihaz arasında kayda değer bir özellik farkı bulunuyor. Elife S5.5 Full HD çözünürlüklü 5 inç bir ekrana sahipken, bu ekran yeni modelde 4,8 inç seviyesine ve 720p HD çözünürlüğe indirgenmiş durumda.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

532
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir