528

jennifer_lawrence

1 Eylül sabahı tüm dünya birkaç fotoğrafla çalkalandı. Bu fotoğraflar Kate Upton ve Jennifer Lawrence gibi dünyanın en önemli modellerinin çıplak fotoğraflarıyken gelen bilgiler fotoğrafların iCloud hacklenerek çalınmış olması da Apple’ı çılgına çevird. Bu arada bir bilgi daha verelim; bu sabah saatlerinde de Selena Gomez’in çıplak fotoğrafları malum hacker tarafından internette paylaşıldı. FBI ve polis olayları dikkatle takip ederken en büyük sorumlu Apple da bu yükü ortadan kaldırmak için büyük çalışmalar sürdürüyor.

iCloud mercek altında
Konuyla ilgili en çok üstüne gidilen taraf ise Apple ve iCloud oldu. Her ne kadar bazı fotoğraflarda çekimin yapıldığı cihazın iPhone olmadığı görülse de, tüm suçun iCloud’a atılmasına Apple sessiz kalmadı ve kendi bulut servisine yapılan sözde saldırıyla ilgili kapsamlı bir araştırma başlatıldığını açıkladı.

Dev sızıntıyla ilgili FBI da boş durmadı ve bir soruşturma başlattı. Henüz ortada kesin bir bilgi bulunmuyor ancak sanal saldırganların, iBrute adındaki aracı kulanarak iCloud servisine sızdıkları söyleniyor. Bu servis, Apple’ın Find My iPhone servisinde bir tanesi doğru çıkana kadar farklı parola kombinasyonları deniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

528
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir