520

Sony Xperia Z3'

Önümüzdeki günlerde IFA 2014 etkinliği düzenlenecek ve büyük ihtimalle tüm mobil markalar senenin en büyük kozlarını burada bizlere sunacak. Sony’nin de tabi ki Xperia Z3’ü tanıtmasını bekliyoruz. Bu vakte kadar telefon için birçok sızıntıyla karşılaşmıştık, şimdi ise artık tüm özelliklerin kesinleştiğini söyleyebiliriz. Telefonun arkasında özellikleri yazılı bir kağıt yapışmış fotoğrafı internete düştü ve tüm özellikler kağıt üzerinde yazılı.

Sızıntıya göre Xperia Z3, 5,2 inç Full HD çözünürlüklü IPS ekrana sahip olacak. Ekran bakımından öncülü Xperia Z2 ile benzerlik gösteren akıllı telefon, 2,5 GHz saat hızında çalışan Snapdragon 801AC işlemcisine ve 3GB RAM’e sahip olacak. Cihaz yine öncülü Xperia Z2 gibi 4K çözünürlüklü videolar çekebilecek.

Ağırlığı 154 gram

Sızıntıya göre cihaz Xperia Z2’ye oranla yaklaşık 10 gram daha hafif olacak. Xperia Z2 163 gram ağırlığındayken, Sony’nin yeni amiral gemisi 154 gram ağırlığa sahip olacak.

Şaşırtmadı

Açıkça söylemek gerekirse cihazın Xperia Z2’den pek bir farkı yok. Sony, rakiplerinin Snapdragon 805 işlemcili, QHD ekranlı cihazları karşısında önceki yıla ait gibi gözüken bir modeli tanıtarak büyük bir hata yapıyor olabilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

520
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir