511

htc_logo

Uzun süredir işleri istediği gitmeyen, sadece akıllı telefonların ilk çıktığı dönemlerde Windows Phone ile iyi işler ortaya koymuş olan HTC’den kötü haberler gelmeye devam ediyor. İnternet üzerinde çıkan dedikodular firmanın yakın zamanda ya kapanacağı ya da diğer telefon isimleri gibi daha büyük bir firmaya satılacağı yönündeydi. Motorola ve Nokia’nın durumunu düşündükten sonra HTC için de “neden olmasın?” demiştik açıkçası; ancak yetkililer hiç de bu yönde olduklarını göstermiyorlar. 2013’ün üçüncü çeyreğinde 101.2 milyon dolar zarar ederek dünya manşetine oturmuş olan firmanın halen çok parası varmış.

HTC tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “HTC’nin, üretimi durdurma ve varlıklarını satma gibi bir planı yoktur. Güçlü finansal altyapımız, iş ortaklarımız ve yatırımcılarımızla büyümeye devam edeceğiz”

Gelen bilgilere göre -henüz resmi olmasa da- HTC şu anda Android işletim sistemli bir saat üzerinde çalışmalarını sürdürmekte, ayrıca yakın zamanda tablet piyasasında HTC’nin de ismini duymaya başlayacağız. LG G2 ve Xperia Z1 gibi büyük çaplı telefonlara karşı HTC’nin elinde halen bir koz yok.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

511
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir