524

Huawei Ascend Mate 7

Geride bıraktığımız ay sonunda satışa kendi ülkesinde satışa sunulan Huawei Ascend Mate 7 için önemli haberler geliyor. Henüz yurt dışına sunulmamış olan telefonu her ülke beklerken bunun kanıtları da bizlere sunuldu. Gelen bilgilere göre bir aylık süre içerisinde Ascend Mate 7, 1 milyondan fazla satmayı başarmış. Telefonun global pazara sunulduğunda belki bir rekorun altına imza atabileceğini bile beklemek gerekiyor.

Huawei Ascend Mate 7 modelinde Kirin 925 yongaseti bizi karşılıyor. 1.8GHz saat hızında çalışan 4 adet Cortex-A15 ve 1.3GHz saat hızında çalışan 4 adet Corte-A7 çekirdeğinin yanında yongasetinde bir çekirdek daha mevcut. Ancak bu işlemci sınıfında değil. Daha iyi ses kalitesi için geliştirilmiş Tensilica HiFi3 Auto sinyal işlemcisi. Yongasetinde Mali-T628 grafik birimi bulunuyor.

6 inçlik Full HD bir ekrana sahip olan modelde 2GB RAM/16GB artırılabilir hafıza veya 3GB RAM/32GB artırılamayan hafıza seçenekleri yer alıyor. 4100mAh gücünde bir bataryadan enerji sağlayan cihazda 13MP çözünürlükte bir arka kamera ve 5MP çözünürlüğünde bir ön kamera mevcut. Modelin 2GB RAM versiyonu 499 Avro, 3GB RAM versiyonu da 599 Avro olacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir