524

iphone

Dünyanın en büyük firmalarından biri olan Apple, her yeni nesil telefonu piyasaya sunduğunda müthiş reklamlarla birlikte telefonları satmayı başarıyor; aslına bakılırsa hiç reklam yapmasa bile bir şey kaybedeceğini düşünmüyoruz. En çok telefonu Amerika’da satan ve ülkede yüzde 42’lik pazar payına sahip olan Apple 2014’te yeni bir ilkin altına imza atmış olabilir. iPhone satışları hakkında açıklamalarda bulunan analistler 2014 süresince Çin’in Amerika’dan daha fazla iPhone satın aldığını iddia ediyorlar. Bizim de büyük ihtimalle doğru olduğunu düşündüğümüz bu haberin Apple tarafından en kısa süre içerisinde doğrulanması bekleniyor.

Pazar paylarında ABD lider
Pazar paylarına göre hala ABD’nin Çin’e karşı bir üstünlüğü mevcut. ABD mobil işletim sistemi pazarında iOS’un payı yüzde 42’lere yaklaşırken Çin’de bu oran yüzde 21’ler seviyesinde. Buna farka karşın iPhone’un ülkedeki pazar payı düzenli olarak artıyor.

Çin bir ilke imza atacak

Analistler dünya çapındaki iPhone nakliyatının yüzde 36’sının Çin’e, yüzde 24’ünün ABD’ye gerçekleştirildiğini belirtiyor. Bakalım Çin bir ilke imza atarak iPhone satışında Apple’ın kendi ülkesini geride bırakmayı başarabilecek mi?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir