548

Meizu Phablet

Uzak Doğulu bir başka teknoloji geliştiricisi olan Meizu, uzun süredir beklenen iki yeni modelini çok büyük bir aksilik olmadığı takdirde bugün bizlere tanıtacak. Tanıtılacak telefonlar, phabletlerden birinin ismi Meizu Blue Charm iken bir diğerinin ismi Meizu Blue Charm Note olacak. İlk model 4.6 inçlik, ikinci model ise 5.5 inçlik ekranlara sahip. Dün gece saatlerinde internete sızdırılan bir fotoğraf ise telefon hakkında en garanti olarak beklenen detayın değişik olabileceğini gösteriyor: Meizu Phabletler Android işletim sistemiyle gelmeyebilir.

Üreticinin kendi arayüzü olan Flyme yerine daha çok Sailfish işletim sisteminin modifiye edilmiş haline benzeyen bir sistemle görüntülenen cihazlar Android ile olan ilişkisini kesmişe benziyor. En azından akıllara gelen ilk ihtimal bu yönde.

Buna rağmen Meizu’nun Android ile olan birlikteliğini bitirme ihtimali de bir hayli düşük. Zira şirket Android gibi güçlü ve yaygın bir platform yerine Sailfish gibi bir sistemi tercih ederek tehlikeye girmeyecektir. Akla gelen ihtimal ise Sailfish’in Android 4.4 sürümü üzerinde çalışıyor oluşu. Yine de Meizu resmi tanıtımını gerçekleştirmeden kesin bir kanıya varmak doğru değil.

Geçtiğimiz günlerde TENAA’den gelen bilgilere göre phablet’in donanımsal özellikleri şu şekilde olacak; 1080 x 1920 piksel çözünürlüklü 5.5 inç ekran, 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı ve 64-bit sekiz çekirdekli 1.7GHz MediaTek MT6752 işlemci yongası. Arka yüz kamerası için verilen değer 13 megapiksel iken, ön yüz içinse 5 megapiksel değeri verilmekte. Cihaza 3050mAh’lik bir batarya güç verecek.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

548
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir