524

iphone_6

Geride bıraktığımız hafta satışa sunulan yeni nesil iPhone’lar hakkında detaylı bilgiler gelmeye devam ediyor. İlk tanıtımda telefonun hızlı şarj olabildiğine dair hiçbir bilgi bizle paylaşılmamıştı. Ama dün iLounge üzerinden yapılan açıklamalarda telefonun hızlı şarj özelliğine sahip olduğu da belirtildi. Gelen bilgilere göre 2.1A şarjlama sistemi sayesinde telefonlarınızı daha hızlı şarj edebileceksiniz. Ama maalesef iPhone 6 kutularında standart şarjlar veriliyor.

Standart adaptörlerle geliyor

Yeni modellerin bu özelliğine rağmen, Apple’ın iPhone 6 kutu içeriğinde sunduğu şarj adaptörleri ise hala 1A olarak geliyor. Bu nedenle iPhone 6’ları daha hızlı şarj etmek için hızlı şarj edici adaptörlere ihtiyaç duyuluyor.

iphone_6_1


iPad adaptörü kullanın

iLounge’un bu konudaki önerisi, hızlı şarja ihtiyaç duyulduğunda iPad’in kutu içeriğinde yer alan ve 2.1A şarj sağlayan adaptörler ile iPhone’un şarj edilmesi. Böylece kullanıcılar iPhone 6 ve 6 Plus modellerini standart adaptöre göre daha hızlı şarj edebilir.

Mac’den şarj edin

Bir diğer yöntem ise iPhone 6 modellerini standart adaptör yerine Mac’ler üzerinden şarj etmek. OS X Yosemite ile gelen yeni Mac’lerin iPhone 6’lar için daha hızlı şarjlama sağladığı da verilen bilgiler arasında.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir