508

nexus_9

Son senelerin en çok satılan tabletlerini üreten HTC ve Google, ortak çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek yakın gelecekte bizlere Nexus 9’u da tanıtacak. Orta segmentte geliştirilecek olan tablet uygun bir etikete sahip olduğu için dünyanın her tarafında ilgi görürken Nexus 9 fiyatı hakkında bu vakte dek bir bilgi düşmemişti internete; ta ki düne kadar. Teknoloji konusunda hatırı sayılır bir yere sahip olan bir site Nexus 9’un tahmini fiyatını bizlerle paylaştı.

Brightsideofnews sitesinin güvenilir bir kaynaktan aldığını iddia ettiği bilgiye göre merakla beklenen tabletin fiyatı 399 dolar seviyesinde olacak. Nvidia’nın Tegra K1 yonga seti ile çalışacağı düşünülen ( Nvidia’nın kendi sitesinde ortaya çıkan bir sızıntıdan dolayı neredeyse kesin) Nexus 9’un 229 dolar fiyat etiketine sahip Nexus 7’den daha pahalı olması zaten tahmin ediliyordu.

64 bit işlemci

Motorola tarafından üretilecek olan Nexus 6’da 64 bit işlemcinin kullanılmayacak olması (sızıntılara göre Snapdragon 805 kullanılacak) Nexus 9’un da 64 bit desteğine sahip olmayacağı anlamına gelmiyor. Bu zamana kadar ortaya çıkan tüm bilgiler tabletin 64 bit Nvidia Tegra K1 işlemcisini kullanacağı bilgisini doğrular nitelikte.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

508
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir