523

old_trafford

İngiliz ve dünya futbolunun hem en köklü hem en başarılı hem de en büyük marka değerine sahip olan takımları arasında yer alan Manchester United, stadı Old Trafford’da yeni bir karar aldı. Alınan bu karara göre artık stadyuma dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerle giriş yasaklandı. Karar bu önümüzdeki sezondan itibaren geçerli olacakken akıllı telefonlar ya da küçük ölçekli kameralar için bir yasak getirilmediğinin de altını çizelim.

iPad Mini bile yasak!

Yeni getirilen kurala göre, “büyük elektronik cihazlar” ile stadyuma girişlerin yasaklandığı belirildi. Tam ölçü olarak 100 mm x 150 mm’den büyük cihazlar maçlara alınmayacak. Bu ölçüler, iPad ve hatta iPad Mini ile tribüne girmenin mümkün olmadığını gösteriyor. Ortalama 7 inç ve üstü tabletlerin hepsi yasak kapsamında.


Taraftarın tepkisi ne olacak?

Akıllı telefonlar ve küçük kameralar için şimdilik bir engelleme söz konusu değil. Old Trafford ile sınırlı olan bu yasak ülkedeki diğer stadyumlar da ise söz konusu değil. Her takım kendi stadyumundaki kuralları kendisi belirliyor. Manchester United taraftarının uygulamaya Twitter üzerinden verdiği ilk tepkiler ise olumlu görünüyor. Bakalım önümzdeki dönemde takımın aldığı bu karar nasıl sonuçlar doğuracak?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

523
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir