532

samsung_apple

Teknoloji dünyasına bakıldığında en büyük düşmanlar olarak gözüken Samsun ve Apple, yeni bir ortaklığın daha altına imza atmaya hazırlanıyor. Bloomberg’de çıkan haberlere göre Samsung şu anda yaklaşık 200 kişilik bir ekip toplamakla meşgul ve bu ekip Apple cihazları için yeni ekranlar üretecek. Zaten daha önce Apple’a farklı ekranlar da üretmiş olan Samsung hakkında gelen bir başka iddia da yakında firmanın Apple için işlemci üreteceği yönünde.

Aslında iki büyük rakip olan ancak bazı projeler için birlikte çalışan Apple ile Samsung, akıllı telefonlar, tabletler ve hatta akıllı saatler için birlikte çözümler üretiyor. Uzun süreli patent savaşlarına rağmen yıllardır bir arada işlerini yürüten dünya devi ikilinin en önemli birlikteliği, Samsung’un rakibi için hazırladığı ekran panelleri, flaş bellek modülleri ve çipsetler üzerine.

Güney Koreli marka iPhone ve iPad serisi için bu donanımsal içerikleri üretmişti. Bloomberg, Apple’ın son dönemde Samsung’un en büyük harici müşterisi olduğunu da not düşüyor. En taze dedikodular ise Samsung’un, bu yıl çıkması beklenen yeni iPhone’larda kullanılacak A9 çipsetini üretecek olması üzerine.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

532
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir