529

whatsapp

WWDC 15 etkinliğinde beta versiyonu yayımlanan iOS 9’la birlikte birçok uygulama bu sürüme uygun geliştirmeler yapacağını açıklamış ve bunları bizlerle paylaşmışlardı. Şimdi o uygulamalar arasına WhatsApp da katıldı ve en çok ses getireni tabi ki o oldu. Birçok eksiği bulunmasına rağmen yüz milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan WhatsApp, artık daha fazla kullanıcı tarafından özelleştirilmiş bir hal alıyor olabilecek. Güncellemenin iOS 9’un altındaki işletim sistemlerinde de çalışması bekleniyor.

Kişiye Özel Bildirim
iOS 9 için yayınlanan yeni WhatsApp Beta sürümünde uygulamaya birçok özellik ekleniyor. Bunlardan en önemlisi ise kişiselleştirilebilir bildirim sesi seçmeniz. Artık WhatsApp’ta kişiye özel bildirim sesi atayarak kimden mesaj geldiğini kolayca öğrenebileceksiniz. Ayrıca yeni gelen özellik sayesinde kişiye özel arkaplan resmi atayabileceksiniz.

Tüm mesajları okundu olarak işaretle özelliği ile farklı kişilerden gelen mesajları tek tık ile okundu olarak işaretleyebileceksiniz. Hızlı yanıt özelliği ile WhatsApp uygulamasını açmadan bildirim merkezinden mesajları cevaplayabileceksiniz.

WhatsApp grup mesajlarında olan sessize alma özelliği artık birebir görüşmelerde de kullanılabilecek. Fotoğraf gönderirken düzenleme seçenekleri de yeni güncelleme ile WhatsApp kullanıcılarına sunulacak. iOS 9 Beta için çıkışını gerçekleştiren WhatsApp v2.12.5.16 sürümünü, şimdilik geliştiriciler tarafından test ediliyor. Önümüzdeki günlerde Beta sürümünün buradaki adreste yer alması bekleniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

529
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir