527

Dünya’da eşine çok az rastlanır bir karar alan Xiaomi özellikle kazançla ilgili yapmış olduğu açıklamayla gündeme bomba gibi düştü. Yıl içerisindeki kazanç oranının yüzde beş ile sınırlandırıldığı ve daha fazlasının istenmediği vurgulandı. Bu açıklamanın ardından, yüzde beşin üzerindeki kazancın müşterilere iade edileceği de duyurulan önemli metindeki yerini aldı.

Akıllı telefon pazarındaki kazancın günümüzde dahi toplamda yüzde 87 oranını iPhone tek başına almayı başarıyor. Geriye kalan oran 13’ü ise tüm Android devleri kendi aralarında paylaşıyorlar. Bu durum özellikle Çinli şirketlerin artık bu oran paylaşımının daha yüksek değerlerde olması için kampanyalar geliştirmek istemesine yol açtı.

Yüzde Beş Kar Marjından Fazlası İade Edilecek

Xiaomi eğer bu yıl içerisinde kazandığı miktarı yüzde beş kar marjının üzerine çıkarırsa, müşterilerine daha yüksek olan tutar müşterilere iade edilmeye devam edilecek. Android devlerinden bir tanesi olmaya aday Xiaomi için pazardaki payın yüzde beş oranına sahip olmak inanılmaz bir durum olacaktır. Müşteriler de bu markayı tercih ederek pazardaki payını artırırsa para kazanacaklar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

527
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir