524

ios_8

Radikal bir tasarımla ile kullanıcılara sunulan iOS 8, ilk döneminde en az aldığı beğeni kadar eleştiri de almıştı. Kullanılırlığı konusunda tartışılan Apple’ın yeni mobil işletim sistemi gelen bilgilere göre kullanım oranını her geçen dönem daha da fazla artırıyor. Şu anda Apple telefonların yüzde 70’ine yakınında iOS 8 kullanıldığı bilgisi geldi; bunun yanı sıra iOS 6 kullanım oranı da yüzde 0’lara kadar inmiş durumda.

iOS 6 tamamen terk edildi

Yüzde 68 olarak ölçülen iOS 8’in oranına karşın, iOS 7’nin oranı yüzde 30 sınırının hemen altına indi. iOS 7 öncesi sürümler ise sadece yüzde 4 oranında kullanılıyor olması ise dikkat çekti. Hatırlanacağı gibi, klasik iOS 6 tasarımından iOS 7’ye geçiş sürecinde radikal arayüz değişimine yönelik birçok tartışma yaşanmış ve yeni tasarımın başarısız olacağı iddia edilmişti.

Artış hızı yavaşladı

App Store ölçümleri flat tasarım anlayışının iOS cihaz kullanıcıları tarafından artık tamamen benimsendiğini gösterdiği kadar iOS 8’in de başlangıçtaki sorunlara rağmen tercih edildiğini ortaya koydu. Son verilerle birlikte, iOS 8’in kullanım oranı 23 Ekim’den bu yana yaklaşık yüzde 5 daha artmış oldu. Bakalım yeni yılda iOS 8’in artışı devam edecek mi?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir