527

ios_uygulama

Bu vakte kadar uygulamalar konusunda neredeyse her zaman iOS’u kayırdık. iOS’taki uygulamaların denetimden geçmesi nedeniyle daha güvenilir ve daha kullanışlı olduklarını söyledik ama Android’in de hakkını vermek gerekiyor. Bazı çok önemli, kullanıcı ve alışveriş dostu uygulamalar maalesef iOS üzerinde yer almıyor. Eğer siz de Android’i iOS’la karşılaştırıp artı bir yanını bulmak istiyorsanız aşağıdaki uygulamalara bir göz atabilirsiniz.


1. Swype

Apple’ın ekran klavyesini sevmiyorsanız, onu değiştirme imkanınız yok. Bunun anlamı, Swype’nin harika özelliklerinden faydalanamayacağınız. Swype’ı kullanmayı öğrendikten sonra daha önce hiç olmadığı kadar hızlı yazı yazmaya başlayabilirsiniz.


2. Tasker

Tasker, başta biraz karışık gelse de inanılmaz işler yapabiliyor. Uygulama sayesinde IFTTP web hizmetine benzer, “eğer böyleyse, şöyle yap” mantığında görevler oluşturabiliyorsunuz. Kulaklıklarınızı bağladığınızda otomatik olarak müziğin başlaması gibi.

3. Bitcoin

Apple, geçtiğimiz günlerde Blockchain gibi Bitcoin uygulamalarını mağazadan çıkararak birçok Bitcoin kullanıcısını üzmüştü. Apple’ın zararlı, kopya ve çok kötü uygulamaları engellemesi iyi olsa da, bazen faydalı uygulamaları da engellemesi bir zafiyet olarak öne çıkıyor.

4. NFC

Apple, NFC yerine kendi alternatiflerini kullanıyor, dolayısıyla iOS’ta NFC destekli uygulamaların ortaya çıkma ihtimali oldukça düşük. Dolayısıyla Apple kullanıcıları, NFC etiketleri sayesinde örneğin arabalarına bindiklerinde otomatik olarak otomobil moduna geçme gibi eğlenceli işlevleri kaçırıyorlar.


5. Locale uygulaması

Locale, Apple’ın konum tabanlı önerilerinin çok daha önüne geçebiliyor. Uygulama, piliniz azaldığında pil harcayan işlevleri kapatabiliyor veya bir şarj cihazı bulmanızı size hatırlatabiliyor. Bulunduğunuz konuma göre duvar kağıdınızı ve görüntü ayarlarını değiştirebiliyor.


6. Go Launcher EX

Android kullanıcıları, cihazlarının nasıl görüneceğini kendileri belirleyebiliyorlar. Android’i kişiselleştirmeye yönelik birçok uygulama var. Go Launcher EX, bunlardan sadece bir tanesi.


7. Cover

Kilit ekranı, iOS kullanıcılarının kişiselleştirmek istediği yerler arasında. Android’de ise Apple kullanıcılarını kıskandıracak her tür olanak mevcut. Bunun için en ilginç uygulamalardan bir tanesi olan Cover, hangi konumlarda hangi uygulamaları kullandığınızı öğreniyor ve kilit ekranınızı buna göre kişiselleştiriyor.


8. Flash

Flash ölmekte olan bir web standardı olabilir, ancak hala onu kullanan web siteleri var.


9. Timely

Müthiş bir alarmlı saat olan Timely, alarmı kapatmanızı zorlaştıracak numaralar, alarmlarınızı cihazlarınız arasında tutarlı hale getirecek bulut eşitleme gibi işlevlere sahip.


10. App Lock

Play Store’daki incelemelere göre bazı cihazlarda sorunlu da olsa App Lock’un arkasındaki fikir, harika. Uygulama, tüm telefonunuzu kilitlemek yerine, seçtiğiniz uygulamaları parolayla veya çizebileceğiniz bir şekille korumanıza izin veriyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

527
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir