531

Galaxy Mega 2

Samsung, Note’tan sonra piyasaya sürdüğü büyük ekranlı serisi olan Galaxy Mega’nın ikinci versiyonunu Hindistan’da satışa sunuldu. Samsung Galaxy Mega 2 fiyatı olarak 340 dolar belirlenirken telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği henüz belli değil; ancak teknik özellikleriyle gayet iyi bir mobil telefon olduğunu söyleyebiliriz. Note serisine oranla daha uygun fiyat etiketine sahip olan Galaxy Mega’nın belki de tek eksik yanının tasarımı olduğunu da söylememiz gerekiyor.

6 inç boyutunda 720p HD ekran, 8 Megapiksel arka ve 2.1 Megapiksel ön kameraya sahip Galaxy Mega 2’de 1.5 GB RAM, 16 GB dahili depolama ve 64 GB kadar MicroSD kart desteği bulunuyor. Android Lollipop güncellemesini alıp almayacağı bilinmeyen Mega 2, Android 4.4.3 KitKat sürümü ile geliyor. Ayrıca Galaxy S5 ile aynı Touchwiz arayüzü kullanılıyor.

Exynos 4415 ve Qualcomm Snapdragon 410 işlemcilere sahip farklı modellerle gelen Mega 2’de, 2800 mAh boyutunda bir batarya bulunuyor. 8.6 mm inceliğinde bir kasaya sahip olan Mega 2, boyutlarına oranla normal olsa da batarya boyutuna göre ağır olan 194 gram ağırlık ile geliyor. 340 Dolar fiyat etiketi ile Hindistan’da satışa sunulan Samsung Galaxy Mega 2’nin, ülkemize gelip gelmeyeceği ise, şimdilik bilinmiyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

531
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir