546

apple_isin_kilici

Işın kılıcı başlığını gördüğünüzde hepinizi bir heyecanın aldığını tahmin etmek pek de zor değil. Zira senelerdir böyle bir şeyin üretilmesi için milyonlarca istekli vardır; tabi şu ana kadar bu imkansız gibi gözüküyor. Star Wars ile birlikte hayatımıza giren ışın kılıçları Apple tarafından üretilseydi nasıl olurdu? Çoğu kişinin aklına illa ki bir tasarım gelmiştir, ancak prototip olarak geliştirilen Apple ışın kılıcını yukarıda görebilirsiniz.

Star Wars üçlemelerinde Darth Vader’dan sonra hafızalara en çok ışın kılıcının yerleştiği su götürmez bir gerçek. Star Wars’un 7. filminde bu efsanevi ışın kılıcının tasarımının değişeceği yayınlanan fragmanda ortaya çıkmış ve çok tepki almıştı.

Star Wars 7: The Force Awakens’ın yönetmeni J.J.Abrams, bu tasarım için Apple’ın “Sır” unvanına sahip tasarımcısı Jonathan Ive ile konuştuğunu ve Ive’ın fikirlerinden ilham alarak yanları çıkıntılı ışın kılıcını tasarladığını açıklamıştı.

Bu açıklamalardan sonra eğer gerçekten ışın kılıcını Apple yapsa nasıl yapardı soruları oluşmuştu. Bu sorulara cevap olmak isteyen ünlü konsept tasarımcısı Martin Hajek, iSaber adını verdiği Apple imzalı ışın kılıçları tasarladı.

iPhone 6 hatlarını taşıyan iSaber konseptleri “keşke gerçek olsa” dedirtecek kadar göze hoş görünüyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

546
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir