520

noel_apple

Mobil alanda zaten olduğunca büyük bir rekabet bulunuyor. Android ve iOS’un yanı sıra Apple tüm diğer firmalara rakip gibi gözükmekte. Tüm sene boyunca iki taraf da fazlasıyla gelir elde etti; ancak herkes biliyor ki bu sektörün en çekişmeli geçtiği dönem hep noeller oluyor; zira bu dönemlerde özel indirimler oluyor ve dünya çapında hediyeleşme başlıyor. Gelen istatistiklere göre Noel boyunca en çok satın alınan telefonun markası Apple oldu, Apple’ı takip eden geliştirici ise Samsung.

Samsung ikinci sırada

19-25 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen mobil cihaz aktivasyonu sonuçlarını içeren araştırmaya göre, Apple’ın payı yüzde 51. 3 olarak belirlendi. Bir başka ifade ile, bu dönemde satılan her 2 mobil cihazdan biri Apple oldu. Cupertinolu şirketin mobil alandaki en büyük rakiplerinden biri olan Samsung yüzde 17.7 pay ile ikinci sırada yer aldı.

iPhone 6 ve 6 Plus etkisi

Üçüncü sıradaki Nokia ise yüzde 5 bandının üstüne çıkmayı başararak yüzde 5.8’lik bir pay sahibi oldu. Listenin dördüncü sırasında yüzde 1.4 ile Sony yer alırken, beşinci sırada yüzde 1.2’lik pay ile LG yer aldı. Apple’ın yakaladığı başarıda 4.7 inç ekranlı yeni iPhone 6 ve 5.5 inç ekranlı yeni iPhone 6 Plus modellerinin etkisi büyük oldu. Bakalım mobil alandaki bu rekabet 2015 yılına nasıl yansıyacak?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

520
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir