523

samsung_apple

Geride bıraktığımız gün yeni telefonlarını tanıtan Apple, iPhone 6 Plus’la birlikte beklenen hamleyi yapmış ve büyük ekranlı bir iPhone’u bizlere sunmuştu. Steve Jobs’ın düşüncelerinin tersine olan bu hamleyle Apple kendini vurmuş gibi bir şey oldu ve Samsung da bu durumda boş durur mu? Tabi ki hayır, hemen sataştılar. Twitter üzerinden paylaşılan bir fotoğrafta Steve Job’ın sözlerine yer verildi ve Galaxy Note 4’ün donanımsal özelliklerinin de iPhone 6’dan daha iyi olduğuna dikkat çekildi. Paylaşılmış olan resmi yukarıdan görebilirsiniz.

Kimse Büyük Ekranlı Telefon Almak İstemez!

Apple, Steve Jobs döneminde akıllı telefonların büyüyen ekranlarına tepki gösteriyor ve kimsenin büyük ekranlı bir telefon almak istemeyeceğini söylüyordu.

İşte tam bu noktaya parmak basan Samsung, adeta lafı “Apple kendi söyledikleri ile çelişti ve kendi teorisini çürüttü.” demeye getirdi.

Ayrıca iPhone 5 ve iPhone 5S modellerinde bile büyüyen ekrana rağmen tek elle kullanım kolaylığına özellikle her defasında parmak basan Apple, sonunda günümüzün akımlarına uyum sağladı ve tek elle kullanılamayan büyük ekranlı yeni akıllı telefonlarını piyasaya duyurdu.

Sadece Büyük Değil, Size Büyük Süprizler Sunan Bir Büyük

Samsung aynı zamanda paylaştığı görselde yeni amiral gemi modeli Galaxy Note 4’e vurgu yapıyor. Kendi telefonlarının büyük ekran sunmasının yanında büyük yeniliklere de sahip olduğunu vurgulayan Samsung, neredeyse “iPhone 6 almayın Galaxy Note 4 alın” diyor.

Donanım özellikleri olarak Galaxy Note 4’ten ziyade Galaxy Note 3’e yakın duran iPhone 6 Plus, bakalım phablet rekabetini nasıl etkileyecek?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

523
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir