549

apple

Uzun senelerdir maalesef her Apple ürünü Amerika’da tanıtıldıktan aylar sonra ülkemizde satışa sunuluyordu. Bu durum karaborsacılara büyük avantaj sağlarken yurt dışından ürün getirme şansına sahip olanlar fahiş fiyatlarla bu ürünleri henüz resmi olarak Türkiye pazarına girmeden önce satışa sunuyorlardı. Ancak artık işler eskisi gibi yürümeyecek. Apple, Türkiye’de kendi mağazasını açtı ve bunla birlikte ürünlerin gelmesi için bağlı olduğu merkezde de değişikliğe gitti, merkeze bağlandı.

Merkez değişti

Operasyonları için İngiltere’deki Apple Europe Inc.’ye bağlı olan Apple Türkiye, gerçekleşen hisse devri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Apple Inc.’ye yani merkeze bağlandı.

20 milyon TL değerindeki hisse aktarımı ile Apple Inc.’ye bağlanan Apple Türkiye için gelecek dönemde yeni tanıtılan modellerin çok daha hızlı bir şekilde tüketiciyle buluşturulması söz konusu. Fiyatlarda bir değişiklik olup olmayacağı ise henüz bilinmemekle birlikte düşük bir olasılık olarak görülüyor.

Yeni gelişme beraberinde önümüzdeki Eylül ya da en geç Ekim ayı ortasında tanıtılacak Apple iPhone 6 modellerinin, tanıtımının üzerinden bir ay geçmeden Türk pazarıyla buluşması bekleniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

549
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir