514

GO TaskManager

imdb-logo

GO TaskManager, bir diğer görev yöneticisi uygulaması. Bu uygulama, GO Launcher arayüzünün bir widget’ıydı ancak geliştirici GO Launcher Dev. Team, bunu uygulamaya dönüştürdü. Görev yöneticisi detaylı olmayan telefon sahiplerinin kullanabileceği uygulamaya yakından bakalım. GO TaskManager, 1 Megabyte boyutunda. Android 2.0 ve üstünde çalışıyor ve Google Play Store’da 4.4 puan ortalaması tutturuyor.

Uygulamanın ana ekranında böyle bir ekran sizleri karşılıyor. Üstteki Ram kullanımını gösteren çubuk oldukça hoş tasarlanmış. Üstte iki sekme bulunuyor. Runnig sekmesinde çalışan uygulamaları, Cache sekmesinde ise uygulamaların oluşturduğu geçici dosyaları silmeye yarıyor. Ancak sadece kullanmadığınız uygulamaların geçici dosyalarını silin. Çünkü eğer örnek verecek olursak Facebook Messenger devamlı kullandığınız bir uygulama ise, geçici dosyalarını silmeniz durumunda uygulamayı bir sonraki açışınızda kişilerin resimlerini ve diğer bilgilerini tekrar yüklüyor. Kısacası bu geçici dosyalar her zaman oluşturulacağından sadece kullanmadıklarınızı temizlemenizde fayda var.

Go TaskManager’da bir kaç ayar yapabiliyorsunuz. İsterseniz uygulama telefon açılışlarında çalışmaya başlayabilir, isterseniz bildirim ekranında görünebilir. Ya da kullanılabilir hafıza miktarı düşük olduğunda sizi uyarabilir.

Son olarak uygulamada doğal olarak Widget desteği de bulunuyor. Ekranda gördüğünüz üzere 1×1 ya da 4×1 boyutlarında widgetlar da oluşturmanız mümkün.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

514
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir