528

Son yıllarda Android cihazların uygulama indirmek için kullandığı Google Play mağazasının çok geliştiğini görüyoruz. Bu gelişme sayesinde, kullanıcılar açısından çok yararlı olan uygulamaların sayısı da artmıştır. Bunlardan bir tanesi de su içme hatırlatıcılarıdır.

Bilindiği gibi sağlık açısından su içmek çok önemlidir. Ancak gün içerisinde yoğun olduğumuz için su içmeyi her zaman unuturuz. Su içmemek de vücudumuza çok zarar veren bir durumdur. Bu nedenle su içmeyi unutmamamız gerekmektedir. Android su içme hatırlatıcıları ile artık su içme asistanımız olacağı için, su içmek eskisinden daha kolay bir hale gelmiştir.

Google Play’da su içme hatırlatması yapacak pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaları indirdiğiniz zaman ilk olarak gün içerisinde ne kadar su içmeniz gerektiğini girmeniz gerekmektedir. Bazı uygulamalar bunu bazı özelliklerinize (kilo, yaş, boy gibi) kendisi hesaplamaktadır.

Uygulamayı indirdikten sonra günlük olarak içmeniz gereken su miktarı belli olur ve uygulamadan çıkış yapabilirsiniz. Daha sonra kurduğunuz alarma göre uygulama size gün içerisinde su içmeniz gerektiğini hatırlatır ve böylelikle ihtiyacınız olan su miktarını karşılamış olursunuz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

528
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir