517

Google Nexus 8 Gelebilir, Google, geçtiğimiz yıllarda 7 inçlik tablet piyasasına girebilmek için Nexus 7 isimli tabletini satışa sunmuş ve rakiplerine adeta “küçük boyutlu tablet işte böyle yapılır” demişti. Nexus 7 ile büyük başarı yakalayan firmayı 7.9 inç boyutunda iPad mini isimli cihazı ile Apple takip etmişti.

Google, Apple’ın bu hamlesinden sonra Nexus 7 cihazını donanımsal olarak yenileyerek cihazın 2013 versiyonunu satışa sunmuştu. 2. nesil Nexus 7 diye isimlendirilen bu cihaz taşınabilir tabletler arasında popüler olmayı pek başaramamıştı. Google’ın Nexus 7’den sonra şimdi de Nexus 8 isimli bir tablet üzerinde çalıştığına dair sızıntılar gelmeye başladı.

Teknoloji danışmanlık şirketi IHS Technology’nin yapmış olduğu açıklamalarda Google, Nexus 8’in üretimine Temmuz veya Ağustos aylarında başlayacak. Ayrıca 8.9 inç boyutunda olması beklenen bu tabletin gelişmiş bir ekrana sahip olacağını da belirtiliyor. Safkan Android arayüzünü kullanacak olan Nexus 8’in üretimini ise HTC’nin üstleneceği açıklamalar arasında yer alıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

517
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir