521

mobil_istatistik

Bundan seneler önce yazdığımız yazılarda da mobil platform kullanımının PC kullanımını zamanla azaltacağını belirtmiştik. Bu devre yavaş yavaş değil, hızlı bir şekilde giriyoruz. Yukarıdaki görselden de görebilecek olduğunuz gibi mobil cihazlardan internet kullanımı her geçen sene ve dönem artmakta. Bu sektörde önemli araştırmaların altına imza atmış olan Global Web Index, yeni bir araştırmanın sonuçlarını daha bizlere sundu. Alınan sonuçlara baktığımızda mobil cihazlardan internete sağlanan erişimin sürekli bir artış ve yaygınlaşma içinde olduğunu görüyoruz.

1 milyar sınırı aşıldı
GWI araştırma şirketinin dünya çapında 32 pazarda elde ettiği sonuçlara göre, yaşları 16 ila 64 arasında değişen 1 milyarın üzerinde kullanıcı mobil cihazlar üzerinden internete erişiyor. Bu rakamın geçtiğimiz yıla oranla 170 milyon arttığı da araştırmanın ortaya koyduğu veriler arasında.

2014 rekor yılı olabilir

Araştırma sonuçları, 2014 yılının mobil cihazlar için bir dönüm noktası olacağının ipuçlarını da veriyor. Yıl sonunda mobil aygıtlar aracılığıyla internete erişen kullanıcılar, toplam internet kullanıcısının üçte ikisini ilk kez geçebilir. Bakalım önümüzdeki günlerde internet kullanımı nasıl şekillenecek?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

521
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir