534

samsung_android

Dünya telefon sektörünün en önde gelen ismi olduğunu söyleyebileceğimiz Güney Koreli geliştirici Samsung, Android’in bu yerlere gelmesindeki en büyük yardımcı aynı zamanda. İlk üretilen Android telefondan itibaren çok iyi satış değerleri yakalayan Samsung, özellikle Galaxy serisiyle tüm dünyayı kasıp kavurmuş, satışlarda Apple’ı bile geride bırakmıştı. Peki sizce Samsung bu vakte kadar kaç tane Android işletim sistemli telefon üretti?

Bugün açıklanan rapor verilerine göre Samsung 2009 yılının Haziran ayında ürettiği ilk Android işletim sistemine sahip Android 1.5 sürümünü kullanan modelinden bu yana tamı tamına 114 akıllı telefon üretmiş durumda.

Herne kadar 114 akıllı telefon üretilmiş olsada bu verilerin içerisinde Tizen işletim sistemi veya java işletim sistemi bulunmuyor.

Bugüne kadar en çok Cihaz üreten firma yetkisine sahip Samsung’un ilk Android akıllı cihazının model adı ise i7500 olarak belirlenmiş durumda.

Bu tarihten sonra Android işletim sistemli cihaz üretmeye devam eden Samsung’un Android işletim sisteminde çok daha iyi yerlere geleceği söyleniyor.

Sizce Samsung’un bu kadar cihaz üretmesi mi? daha iyi yoksa az ve öz cihaz üretmesi mi?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

534
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir