525

nuance

Apple markalı telefonların ülkemizde olmasa da İngilizce dili yaygın olarak kullanılan ülkelerde en çok kullanılmakta olan uygulaması Siri, Samsung tarafından sıkı bir takip altına alındı. Nuance tarafından geliştirilmekte olan sesli komut uygulaması Siri, zamanında sadece bağımsız bir uygulamaydı. Ancak Apple bir süre sonra bu firmayla birçok partnerlik altına imza atmıştı. Bu firmanın Samsung tarafından satın alması yeni bir Apple – Samsung savaşının doğmasına neden olabilir.

Görüşmelerde sonuç belirsiz
The Wall Streeet Journal’ın haberine göre, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Siri’nin yapımcısı Nuance şirketini satın alabilir. Gazetenin şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddialara göre Nuance ile Samsung satın alma konusunda görüşme gerçekleştirdi. Buna rağmen, görüşmelerde kesin bir karar alınıp alınmadığı belirsizliğini koruyor.

Apple ile ortaklığı nasıl etkiler?

Birçok teknoloji şirketiyle yakın ilişkileri ve ortaklıkları bulunan Nuance hakkında daha önce de Apple tarafından satın alınacak iddiaları ortaya atılmıştı. Bu iddialar gerçekleşmese de, Nuance’ın Samsung tarafından satın alınmasının Apple ile olan iş ortaklığını nasıl etkileyeceği merak ediliyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Apple, Samsung ve Nuance üçgeninde nasıl gelişmeler yaşanacak?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

525
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir