510

Pulse News

imdb-logo

Haber birçoğumuzun hayatında önemli bir yere sahip. İstesek de istemesek de birçok farklı mecradan haberler alıyoruz. Bunlar bazen komşumuzdan, bazen radyodan bazen cep telefonumuzdan bazen de internetten oluyor.

Pulse News internetteki haber kaynaklarını görsel olarak karşımıza getiren güzel bir uygulama. Uygulamanın iPhone, iPad ve Android sürümleri bulunuyor. Uygulamanın Android platformunda hem tablet hem de telefon sürümü bulunuyor. Pulse News’ın en önemli özelliği metin tabanlı çalışan RSS okuyuculara göre görselliğinin çok daha iyi olması ve bunları belli bir düzende sunabilmesi.

İnceleme konumuz ise Pulse News’in tablet sürümü. Uygulamayı incelemek için kullandığımız cihaz ise Samsung Galaxy Tab 10.1.

Pulse News’ın kendi haber kaynakları o kadar fazla ki sadece onları bile koysanız epey bir haber takip etmiş oluyorsunuz. Tabi Pulse News’ın kaynaklarının İngilizce olduğunu belirtelim. Bu bakımdan yerel içerik için Twitter ve Facebook hesabınızı sisteme tanıtmanız gerekiyor.

Pulse News’in hazır haber kaynakları içinde Sport, Politika, Müzik, Haber&Analiz, Oyun ve İş Dünyası gibi seçenekler bulunuyor. Her bir başlığın altında onlarca kaynak olduğunu da belirtelim. Yani seçenek sayısı çok fazla.

Yazılım aynı zamanda beğenilen haberlere yıldız koyma, haberleri Facebook, Google+ ve Twitter’da paylaşma, e-posta ile gönderme gibi özelliklere de sahip.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

510
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir