517

Remote Viewfinder

imdb-logo

Fotoğraf makineleri teknolojiden en fazla nasibini alan cihazların başında geliyor. Gelişen teknoloji fotoğraf makinelerinin farklı kullanımlarını da ortaya çıkarıyor. Akıllı telefonlarla uyumlu hale gelen fotoğraf makineleri güzel işbirliklerine imza atıyor.

Samsung marka fotoğraf makineleriyle uyumlu olarak kullanılabilen Remote Viewfinder uygulaması biz kullanıcılara kablosuz olarak fotoğraf makinesini kumanda etme imkanı sunuyor. Hem iOS hem Android sürümü bulunan uygulamayı Samsung Galaxy S cep telefonumuzu kullanarak inceliyoruz.

Yazıya başlamadan önce belirtmekte fayda var: Bu uygulama Samsung’un 2012 yılında piyasaya sürülen ve Wi-Fi özelliği olan modelleriyle çalışıyor. Bu modeller arasında WB850F, WB150F, DV300F ve ST200F bulunuyor.

Uygulamayı incelemek için ilk olarak Google Play online yazılım mağazasından Remote Viewfinder uygulamasını telefonumuza indiriyoruz ve kuruyoruz. Ardından Samsung marka fotoğraf makinemizi açıyoruz (biz WB150F modelini kullandık). Makineyi WiFi moduna alarak Remote Viewfinder bölümüne geliyoruz.

Burayı seçtikten sonra cep telefonumuzdan fotoğraf makinesinin açtığı ağ ismine bağlanıyoruz. Cep telefonu üzerinden fotoğraf makinesinin ağına bağlandıktan sonra biraz önce telefonu kurduğumuz uygulamayı açıyoruz.

Bağlantıyı yaptıktan sonra cep telefonumuzun ekranında fotoğraf makinemizin objektifinin gördüğü alanı izliyoruz. Uygulamanın Android sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

517
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir