537

Sony Xperia Z4 Ultra

Yakın zaman içerisinde tanıtılmasına kesin bir gözle bakılan Sony Xperia Z4, büyük ihtimalle Sony’nin tanıtacağı tek model olmayacak. İnternete düşen bölgelere göre bir de Xperia Z4 Ultra adında üst segmentte bir telefon tanıtılanlar arasında bulunacak. Ultra modelin boyutu Xperia Z4’e oranla çok daha büyük olacakken bunun için bir phablet tanımı da kullanabiliriz. Henüz fiyatı hakkında bir bilgi sızdırılabilmiş değil maalesef. Ancak Sony’nin 2015 yılı telefon satış hedeflerini göz önünde bulundurursak pek de pahalı bir ücretle gelmesini beklemiyoruz.

DigiTimes’ın bugün yayınladığı raporlara göre Sony, Xperia Z4’ün yanında phablet boyutunda yeni bir akıllı telefon geliştiriyor. Hatırlarsanız Sony bu şekilde 2013 yılında Xperia Z Ultra modelini piyasaya çıkarmıştı. Bu modelde ise 6.44-inç, Full HD ekran, 2.2GHz Snapdragon 800 işlemci, 8-megapiksel arka kamera gibi özellikler vardı.

Öte yandan Xperia Z4 Ultra’nın özellikleri hakkında ise henüz bir bilgi yok. Bunların yanında gelen raporlarda, Sony Mobile’ın bu yılki satış beklentileri de yazıyor. Belirtilene göre Sony Mobile, 2015 yılında 38 milyon akıllı telefon satışı bekliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

537
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir