522

Avast! Mobile Security

imdb-logo

Bilgisayarların en önemli antivirüs programlarından biri olan Avast’ın Mobile Security uygulaması ile telefonunuzu virüslere karşı koruyabilirsiniz. Avast! Mobile Security, sürekli arka planda çalışıyor ve telefonunuzu koruma altında tutuyor. Özellikle bir uygulama yüklediğinizde Avast!’ın tarama mekanizması hemen çalışmaya başlıyor.

Avast! Mobile Security, virüsleri tarıyor, uygulamaların gizlilik izinlerini gösteriyor, uygulama yönetimi yapabiliyor, internet kalkanı sunuyor, Sms ve çağrı filtreleri oluşturuyor. Yapabildikleri sadece bunlar değil Firewall ve Anti Theft gibi özellikleri de barındırıyor. Kısaca bu özelliklere değinecek olursak;
Virüs Scanner ile telefonunuzu hızlıca tarayabilir ya da hangi günler otomatik olarak taranacağını seçebilirsiniz.
Privacy Advisor ile hangi uygulamanın hangi izinleri kullandığını görebilirsiniz. Örneğin Whatsapp’ın SMS okuma ve gönderebilme izni kullanması gibi.
Application Management ile uygulamaları yönetebilirsiniz. Bu mod telefonun standart uygulama yöneticisinden pek bir fark sunmuyor.
Web Shield yani internet kalkanı ile de internette daha güvenli gezinebilirsiniz. Uygulama varsayılan olarak internet kalkanı açık olarak geliyor.
SMS and Call Filter ile telefonun sms ve çağrı alıp göndermesi kapatabilirsiniz. Yani sandığınız gibi bu modun amacı kişi engellemek değil. Burada günleri ve zamanları seçebiliyor ve seçilen zamanlarda telefon sms ve çağrıları bloke ediyor.
Firewall ile internetten gelebilecek virüslere karşı duvar oluşturmak da Avast! Mobile Security’nin yapabildiklerinden. Ancak uygulama firewall için Root yetkisi istiyor. Kısacası bu özelliği telefonu rootlu olanlar kullanabilir.
Anti Theft ise Avast! Mobile Security’ın hırsızlığa karşı bir modu. Bu modu aktifleştirmeniz için bir dosya indirmeniz gerekiyor ve telefonunuz bilinmeyen kaynaklardan dosya indirmeye kapalı ise indiremiyorsunuz. Önce bilinmeyen kaynaklara izin vermelsiniz.
En sonda da ayarlar bulunuyor. Ayarların içinden güncellemeleri yönetebilir, bağlantı tiplerini değiştirebilir, uygulamaya şifre atayabilir, dilini değiştirebilir ve uygulamanın bildirim ekranından görünmesini değiştirebilirsiniz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

522
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir