507

blip.me

imdb-logo

İletişim, insanların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında gelir. Teknoloji geliştikçe bu kanayan yaraya derman oldu. Eski Türk filmlerine baktığımızda bile, bir cep telefonları olsa, belki ayrılmayacak o çok seven çiftler diyorsunuz. Düşünsenize cep telefonunuzun olmadığını. Kiminle nasıl haberleşebilirsiniz ki?

Cep telefonu çıktıktan sonra da teknoloji durmak yok devam dedi. Mesajlaşma servislerine ihtiyaç duyuldu ve SMS ortaya çıktı. Artık akıllı telefonlar ve hızlanan mobil internet sayesinde, SMS de alternatifi olan teknolojiler arasına katıldı.

Teknolojinin gelişmesi iletişim alışkanlıklarımızı hızla değiştirir oldu. Bu son yeniliklerle beraber, cep telefonu operatörleri pek memnun olmasa gerek. Çünkü SMS atmak için insanlar WhatsApp gibi uygulamalar kullanırlarken, telefon görüşmelerini Viber gibi programlarla yapabiliyorlar. Sizlere anlatacağımız blip.me adlı program, bu iki programdan farklı olarak, ikisinin özelliklerini birleştiriyor dersek yanılmış olmayız.

blip.me, karşınızdaki kullanıcıya sesli mesaj bırakmanızı sağlayan bir uygulama. iOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlarda çalışabilen bu uygulama sayesinde, telefonu kapalı olan bir arkadaşınıza internet üzerinden sesli mesaj bırakabilirsiniz. Tabi mesajlaşmak istemeyen kullanıcılar için de pratik bir çözüm. Yazı yazmayla uğraşmadan, sesli mesaj atabilirsiniz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

507
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir