512

Kelime Ezber

imdb-logo

İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmek ya da bilginizi ölçmek istiyorsanız Kelime Ezber adlı uygulama tam size göre. Dünyanın en yaygın dili olan iigilizcenizi geliştirmek için kullanabileceğiniz Kelime Ezber, bir Türk geliştiricinin eseri. Uygulamanın ana ekranı sizi bu menü ile karşılıyor. Test yap ile hemen teste başlayabilir, Listeler & Kelimeler ile de uygulamanın içindeki kelimeleri görebilirsiniz. Hakkında kısmından ise uygulama ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Klasik test kısmı ise biraz da sizin insafınıza kalmış. Nasıl mı? Burada okulda yazılı olduğunuz gibi bir kelime soruluyor ve cevabı içinizden tutuyorsunuz. Soru işaretine dokunduğunuzda sorduğu sorunun cevabını gösteriyor ve bildim ve bilemedim diye iki şık sunuyor size. Eğer bildiyseniz bildimi bilemediyseniz bilemedimi seçmelisiniz. Çünkü Kelime Ezber bir yarışma oyunu değil eğitici bir uygulama. Doğru ve yanlışlarınızı görmeniz önemli.

İsterseniz Kelime Ezber’e siz de kelime yükleyebilirsiniz. Eklediğiniz kelimenin anlamını internetten çekebilirsiniz. Bu kısımda kelime ekleyebileceğiniz gibi kelime de silebilirsiniz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

512
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir