507

Medidoz

imdb-logo

Sağlık problemleri olanlar ya da günlük ilaçlarını kaçırmaması gereken kullancılar için geliştirilmiş olan Medidoz, ilaç saatlerini hatırlatan bir uygulama. Medidoz neler sunuyor yakından bakalım. Tıp kategorisindeki uygulama 393 Kilobyte boyutunda. Android 2.3.3 ve üstünde çalışan uygulama, sadece 10+ kez indirilmiş.

Medidoz’u kullanmak konusunda endişeleriniz varsa içinizi rahat tutabilirsiniz. Zira uuygulamada ve market sayfasında şu bilgi yer alıyor. “Medidoz, kısa veya kronik dönemli ilaç kullanan kişilerin ilaç kullanımlarının hekim ve eczacı profesyoneller tarafından takibi ile geliştirilmiştir.”

Bir sağlık uygulaması olduğu için oldukça sadece bir arayüz ve estetik bir renk tonu kullanan Medidoz, kullanışlı ve sade bir arayüze sahip. Üç sekme bulunuyor. Hatırlatmalar, ilaçlarım ve ayarlar. İlaçlarım sekmesinde, uygulamaya girişini yaptığınız ilaçlar bulunuyor. Burada yeni ilaç ekleyebilir, eklediklerinizi düzeltebilir ya da silebilirsiniz. Ayrıca bu ilaçlara sesli hatırlatma da ekleyebilirsiniz.
Uygulamanın en önemli kısmı olan İlaç Ekleme menüsünde, ilacın adını ve türünü girebilirsiniz. Örneğin tablet ya da şurup gibi. Dozajını ve kullanım sıklığını ayarlayabilirsiniz. Örneğin günde 2 kez, yarım tablet gibi. Son olarak da ilaç alma saatleri ve günlerini ayarlayabilirsiniz, haftada bir 08:00 ile 20:00’de gibi..
Hatırlatmalar sekmesinde ise girdiğiniz ilaçlardan hatırlatma ekledikleriniz görünüyor. Telefonunuz ilaç zamanı geldiğinde sizi uyarıyor. Ayarlar kelimesi de hatırlatmalar sekmesi ile bağlantılı diyebiliriz çünkü ses ya da titreşimden birisini ya da her ikisini açıp kapamak için ayarlara gitmelsiniz. Ayarlar sekmesinde başka bir seçenek bulunmuyor.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

507
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir