513

Pixlr Express

imdb-logo

Pixlr-o-matic adlı uygulamaya benzer bir isimle gelen Pixlr Express bugün seçtiğimiz uygulama oldu. Fotoğrafçılık kategorisindeki uygulama, Android 2.2 ve üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların böyle bir uygulama nasıl ücretsiz olur diye şaşkınlaklarını belirttiği Pixlr Express, 5.6 Megabyte boyutunda.

Pixlr Express’i fotoğraf seçerek ya da fotoğraf çekerek kullanmaya başlıyoruz. Pikselleştirilmiş hoş bir arka plan ve basit bir ayar menüsü ile bizi karşılayan uygulamada fotoğraflarınızda değişiklik yapabileceğiniz 4 ana kategori bulunuyor. Adjustment, Effect, Overlay ve Border menülerinden fotoğraflarınıza sihirli dokunuşlar yapabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz dört kategori olsa da bu kategoriler kendi içlerinde bir çok alternatif barındırıyor. Yani çok fazla seçenek mevcut. Bu da size ciddi bir yaratıcılık fırsatı sunuyor.

ilk seçenek Adjustment ile fotoğraflarınızda düzenlemeler yapabilirsiniz. Kırpma, otomatik düzeltme, kırmız göz düzeltme, fotoğrafı kısmen ya da tamamen flu yapma, renk, kontrast, döndürme ve ters çevirme gibi klasik fotoğraf düzeltme seçenekleri mevcut.

Effect ise adından da anlaşılacağı üzere efekt vermeye yarıyor. Burada genellikle fotoğrafınıza stil katıyorsunuz. Vintage, Creative, Soft, Too Old gibi temalar içeren filtrelerden birini seçtiğinizde, seçtğiniz filtrenin alt seçenekleri beliriyor. Örneğin Too Old filtresini seçerseniz filtrenin diğer seçenekleri size sunuluyor.
Overlay ise fotoğrafınızda en çok değişiklik yapabileceğiniz yer gibi görünüyor. Bir çok seçenek sunulurken bu seçenekler de kendi içinde alternatifler içeriyor.

Örneğin bir havai fişek efektini vermek isterseniz önce çeşitli efektlerden birini seçiyor sonra da yatay ya da dikey yerleştirebiliyorsunuz. Fade seçeneği ile de saydamlığını belirliyorsunuz. Overlay’in içindeki tüm efektleri denemenizi öneriyoruz. Bir çok güzel seçenek sizi bekliyor.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

513
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir