508

QuickPic

imdb-logo

Bilgisayar ya da mobil cihazlarla birlikte gelen standart uygulamalar genelde çok başarılı değildir ve ağırlıklı olarak iş görsün diye üretilmişlerdir. Google’ın geliştirdiği Android işletim sisteminde kullanılan Galeri uygulaması da (gelişmiş özelliklerine rağmen) zaman zaman yetersiz kalabiliyor.

Android’in online uygulama mağazasında onlarca farklı galeri yazılımı bulunuyor. İnceleme konuğumuz olan QuickPic bunlar içinde en başarılı olanlardan biri. Uygulamayı Google Play’den ücretsiz olarak indirerek cep telefonumuza kuruyoruz.

Sade bir arayüze sahip olan uygulama hızı ve kolay kullanılabilirliği ile ön plana çıkıyor. QuickPic’te klasör görünümlerini değiştirebiliyorsunuz. Seçenekler arasında Gallery, Gallery (Grid), Gallery (List) ve Explorer bulunuyor.

QuickPic, JPG ve PNG gibi yayın formatları, animasyonlu GIF dosyalarını ve standart videoları oynatabiliyor. Şimdilik 3D video oynatma desteği yok. Ayrıca TIFF imajları da görüntüleyemiyorsunuz. Uygulamanın Android işletim sistemine sahip tabletlerle uyumlu çalıştığını belirtelim.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

508
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir