517

Yandex Haritalar

imdb-logo

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de büyükşehirlerde trafik hep sorun olmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İBB Trafik uygulaması, Android başta olmak üzere pek çok platforma destek veriyor. Fakat İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin trafik uygulaması sadece belli başlı anayollardaki trafik durumunu gösteriyor.

Türkiye’ye sıkı bir yatırımla giren arama motoru Yandex, Google’ın izinden gidiyor ve Google Maps uygulamasına benzer bir uygulama ile, geliştirmeler eklenerek anlık trafik durumunu gösteren harita uygulamasını hizmete sundu.

Yandex Haritalar uygulamasının piyasaya sunulmasının üzerinden zaman geçti. Fakat hala bu uygulamanın farkında olmayan pek çok kullanıcı bulunuyor.

Seçenekler tuşuna basıp, diğer sekmesine tıkladığımızda karşımıza tercihler kısmı çıkıyor. Yazılım ile ilgili ayarlar yapabiliyorsunuz. Mesela haritanın gece moduna geçmesini istiyorsunuz. Ya da bilgilierin önbellekte kayıtlı kalmasını. Belki de kayıtlı bilgilerin silinmesini istiyorsunuz.

Kuş bakışı görünüm ve trafik akışı üzerinde metin kısmını aktifleştirmenizi öneriyorum. Trafik bilgileri verildiği zaman, yol isimlerinin de yazılması gerekli. Yolları daha kolay buluyorsunuz.

Son olarak trafik duruma göre rotayı hesaplama seçeneğini aktifleştirmeniz gerekli. Gideceğiniz yeri seçtiğinizde, trafik durumunu göz önüne alarak rotayı hesaplıyor.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

517
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir