535

benchmark

Geçtiğimiz aylarda dünya genelinde satışa sunulmuş olan Samsung’un en iyi serisi Galaxy S’in yeni üyesi Samsung Galaxy S5, fazlasıyla eleştirilse de iyi satış değerleri elde etmeye devam ediyor. İşlemci olarak Snapdragon 805 gibi üstün bir sistem bulunurken Snapdragon 801 kullanan telefon bu konuda büyük eleştiriler almış, uzun süre konuşulmuştu. Ancak artık bu tartışmaya bir son getirildi AnTuTu tarafından. AnTuTu Benchmark tarafından test edilen telefonda Snapdragon 805 kullanıldı ve bu işlemcinin Snapdragon 801’e göre daha kötü bir performans sağladığı ortaya çıktı.

Snapdragon 805 hayal kırıklığı mı?
Bugün merakları dindirmek için cihazın AnTuTu sonuçları paylaşıldı. Galaxy S5 LTE-A’nın AnTuTu Benchmark testinde almış olduğu skorlar pek iç açıcı görünmüyor. Dört çekirdekli 2.5GHz hızında çalışan Snapdragon 805’li Galaxy S5 bu testten 37.382 puan alarak Android kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratıyor.

2K çözünürlüğünde ekranı besliyor
Ancak Galaxy S5 LTE-A modelinin 2K bir ekranı beslemek için daha fazla güce ihtiyaç duyduğunu ve bu yüzden de AnTuTu’dan düşük puan aldığını belirtmekte fayda var. Bakalım 2K ekranları daha iyi besleyecek Snapdragon işlemciler önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkacak mı?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

535
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir