519

Android System Info

imdb-logo

Android zaten çok gelişmiş bir işletim sistemi ve cihazlarımızın sistem özelliklerinin bir çoğuna ayarlar kısmının çeşitli seçeneklerinden ulaşabiliyoruz.

Ancak telefon ya da tabletinizin özelliklerini en ince ayrıntısına kadar görmek isterseniz kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalar da mevcut. Bunlardan birisi de Android System Info. Video incelemelerimizde de kullandığımız bu uygulama, bir kaç fonksiyonu ile basit kullanım sunuyor. En genel bilgilere Dashboard sekmesinden ulaşıyoruz.

Aynı zamanda bu bilgiler en anlaşılır bilgiler. Pil durumunu, boş ram miktarını, cihazınızın usb ve sd bellek bilgilerini, ne kadar zamandır açık olduğunu, bağlantı tipini ve IP adresini öğrenebiliyorsunuz.

System sekmesi ile de işletim sistemi, konfigürasyon, pil, hafıza, bağlantılar, işlemci ve grafik işlemci, ekran, kamera ve daha bir çok teknik özelliği ayrıntısıyla görebiliyorsunuz.

Task sekmesi ile arka planda çalışan hizmetleri görebiliyorsunuz. Bunlar açık olan uygulama olarak görünmüyorlar çünkü bu uygulamaların görevi arka planda devamlı çalışmak. Emin olmadığınız uygulamaları kapatmayın çünkü bir çoğu sistem dosyası.

Apps sekmesi de adından da anlaşılacağı üzere uygulamaları görmenize ve yönetmenize yarıyor. Bu menüde uygulamaların teknik özelliklerine bakabilir, kullandığı izinleri görebilir, kaldırabilir ya da market sayfasına gidebilirsiniz.

Logs sekmesinde ise saklanan sistem kayıtları görüntülenebiliyor. Bu arada sistem özelliklerinde kamera ve OpenGL özellikleri kapalı durumdalar. Bu özelliklerin kapalı başlamasının sebebi, bazı cihazlarda sorun çıkarması. Eğer kamera ve OpenGL bilgilerine bakmak istiyorsanız bunu ayarlardan açarak yapabilirsiniz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

519
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir