508

Snapseed

imdb-logo

Geçtiğimiz günlerde Android’e gelişini ve iOS’da da ücretsiz hale getirilişini haber yaptığımız Snapseed uygulamasını bugün sizler için tanıtıyoruz. Ancak baştan belirtmekte fayda var, uygulama Android 4.0 ve yukarısını gerektiriyor.

Snapseed, diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından farklı bir arayüz ile karşımıza çıkıyor. Herhangi bir düzenleme aracını seçip ekranda parmağınızı aşağı doğru kaydırarak seçenekler arasında gezip, parmağınızı sağa sola kaydırarak da efektleri uyguluyorsunuz.

Okuyunca biraz karışık gelse de uygulamayı kurarsanız, rahatlığını göreceksiniz. Zaten uygulama her yeni bir efekt öncesi nasıl kullanacağınızı gösteriyor.

Fotoğraf çekerek ya da galeriden seçerek başlıyoruz düzenleme yapmaya. Automatic, Selective Adjust, Tune Image ve Straighten gibi efeklter ile otomatik düzeltme, parlaklık, keskinlik ve beyaz ayarı gibi ayarlar yapabiliyoruz.

Crop ile her uygulamada olduğu gibi fotoğrafı istediğimiz ölçülerde kesebiliyoruz. Black&White, Vintage, Grunge ve Drama ise renk filtreleri. Aynı Instagram’da olduğu gibi çeşitli filtreler uygulayabiliyoruz.

Center Focus ve Tilt Shift ile fotoğrafı bulanıklaştırabildiğimiz gibi, Frames ile çerçeve ekliyor ve düzenlemeyi tamamlıyoruz. Snapseed uygulaması çok övülüyor ve üstteki resimde de görebileceğiniz üzere çok iyi bir puan ortalaması tutturmuş.

Kendine has fotoğraf düzenleme arayüzü olsa da geçtiğimiz günlerde tanıttığımız Pixlr Express kadar bol seçeneğe sahip değil. Yine de oldukça başarılı bir uygulama olduğunu belirtmekte fayda var.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

508
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir